• EĞİTİMLERİMİZ

İÇ MİMARLIK KURSUAUTOCAD KURSU3D STUDIO MAX - VRAYVRAY KURSUWEB TASARIM KURSUGRAFİK TASARIM KURSURESİM - DESEN KURSUGRAFİK ANİMASYONCATIA KURSU CNC KURSUARCHICAD KURSUREVİT KURSUDİĞER KURSLAR

ADOBE LİSANSLI EĞİTİM MERKEZİ

LİNKLER

Grafik Tasarım Kursu Eğitmenleri:
|
|
   
 
Öğrenci Çalışmalarını Görmek İçin Tıklayınız...
 

Grafik Tasarım Eğitiminde, Ankara Tasarım'ı Seçmenizdeki Öncelikler.

1- MEB Grafik Eğitim ve Sertifikasını Ankara'da ilk başlatan Eğitim kurumu olması...

2- MEB Onaylı Grafik Tasarım Sertifikasını Ankara'da veren ilk ve tek Eğitim kurumu  olması...

3- Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Grafik Eğitmenlerle Eğitim veren kurum  olması...

4- İlk defa CNC 'li Grafik Tasarım Eğitimi bizim tarafımızdan verilmesi. Bu sayede  Uygulamalı tabela ve reklamcılık eğitimleri verilmesi...

5- İşkur'un Grafik dalında ki Mesleki Eğitim kurslarını sadece Ankara Tasarım vermektedir,  buda kalite ve tecrübemizi göstermektedir.

Genel Bilgiler:

M.E.B onaylı Grafik Tasarım kursu sadece ve sadece Ankara Tasarım Bilgisayar kursundan alabilirsiniz. Deneyimli eğitmenlerimizle, plazmalı eğitimler verilmektedir. Kurslarımızın süresi 12 hafta 84 saattir. Açılacak gruplar hakkında daha sağlıklı bilgi almak için kursumuzu arayabilirsiniz.

Kimler Katılabilir:

Grafikerlik Kursumuz; Reklam ajansları, Matbaa ve Tekstil gibi sektörlerde Grafiker olmak, Fotograf stüdyolarında Photoshop uzmanı olarak çalışmak isteyenler içindir.

Grafikerlik Kursu size ne kazandırır?

Kursiyerlerimiz Grafik Tasarım Kursunu alarak grafik programlarının yanı sıra grafik tasarımının temellerini, renk bilgisini, broşür, afiş, logo gibi firmaların kurumsal kimlik tasarılarını, tekstilde kullanılan çizim ve desenleri oluşturma tekniklerini öğrenirler. Ayrıca yapılan tasarımların matbaa ve baskı süreci ile ilgili teknik bilgileri, çıkabilecek sorunlarla ilgili detaylar ile ilgili de bilgi sahibi olurlar.

Grafikerlik Kursunun İçeriği

PHOTOSHOP
Adobe Photoshop, hem uzmanlar hem de amatörler tarafından kullanılan profesyonel bir resim işleme yazılımdır. Mac, Windows, Unix gibi pek çok platformda kullanılabilmesi, efektif arabirimi ve sahip olduğu araçların zenginliğiyle Adobe Photoshop resim oluşturma ve düzenleme konusunda piyasadaki en popüler yazılımdır. Web tasarımından fotoğrafçılığa kadar içinde grafik olan her alanda kullanılmaktadır. Adobe Photoshop'la yapılabilecekler, kullanan kişinin hayal gücüyle sınırlıdır. Bu kursta Adobe Photoshop'un kullanımı ve "Adobe Photoshop ile tasarım teknikleri" öğretilecektir.

. PhotoShop programının kurulumu ve arayüzü
. Menü yapısı ve araç çubuklarının kullanımı
. Amaca yönelik yeni sayfa oluşturma eğitimler
. File, edit, image menüleri kurslar
. Layer, select, filters ve diğer menüler eğitimleri
. Yeni dosya oluşturma
. Paletler kursu
. Araç Çubukları kurslar
. Çizim Araçları eğitimler
. Düzenleme Araçları
. Mode kavramları (Standart mode, Maskeleme modeları)
. Layerve Path mantığı
. Channels mantığı ve Actions'lar
. Alanlar üzerinde seçme kopyalama, farklı katmanlara taşıma işlemleri
. Layer ve Filtre kullanımları
. Resimlerde üzerinde işlemler
. Resimler üzerinde uygulamalar
. Değerlendirme

CORELDRAW
Başarısını etkin ara yüzünden alan etkin kullanımlı grafik programı. Pratik biçimde vektör el çalışmalarınızı rahatlıkla baskıya hazırlayabilirsiniz. Gelişmiş tolları sayesinde aynı ekranda birçok düzenlemeyi yapabilirsiniz. Farklı programlara export ederek matbaa baskı işleri oluşturabilirsiniz.

. Araç Çubukları       
. Paletler ve Menüler
. Vektörel Çizim Oluşturma
. Sembollerle Çalışma
. Yazı tipleri
. Baskı Mantığı
. Montaj
. Kros ve Kesim Payları
. Proje Çalışması.

Adobe® InDesign®
Profesyonel mizanpaj ve tasarımda yeni standart Adobe® InDesign® CS3 yazılımını kullanarak yeni özgürlük ve verimlilik seviyelerini keşfeden yaratıcı profesyonellere katılın. Çoğunlukla kullandığınız Adobe uygulamalarıyla sıkı entegre olan InDesign CS3 sofistike grafikler ve tipografi ile profesyonel mizanpajlar hazırlamak için daha hızlı prodüksiyon iş akışları ve yaratıcı ortam sağlar.


Adobe® Illustrator® 
Adobe® Illustrator® CS3 fikirlerinizi hızlıca ve güçlü bir biçimde uygulamanız için size gerekli yaratıcı özgürlüğü sunar. Bitmap'leri anında vektör grafiğe dönüştürün ve daha sezgisel boyama araçlarından faydalanın. Akıllı paletler ve optimize edilmiş çalışma alanları ile zaman kazanın. Ayrıca diğer yazılımlarla sıkı entegrasyon sayesinde basılı, video, web ve mobil cihazlara yönelik işler için olağanüstü grafikler oluşturmanızı sağlar.

 

 
Ana Sayfa |   Hakkımızda   |   Referanslar   |   Kurumsal   |   Eğitmenler   |   Eğitmen Çalışmaları   |   Öğrenci Çalışmaları   | Download   |   İletişim
EĞİTMEN CVLERİ